Meie lugu

Aitame organisatsioonidel muutuda jätkusuutlikumaks, liikuvamaks ja atraktiivsemaks

Missioon:

Kinema Robotics pakub turvatunnet, mugavust ja ajavõitu läbi põnevate robootika lahenduste Balti riikide inimestele ja ettevõtetele. Me soovime, et meie kliendid püsivad terved, säästavad loodust ja tunnevad elust rõõmu!

Visioon:

Anname inimestele võimaluse helgemaks/lihtsamaks/turvalisemaks tulevikuks. Tänu kliendikesksusele saame Balti riikides esimeseks valikuks mugavust loovate robootika lahenduste pakkujana.

Minu nägemus

Sven Kotkas, Kinema CEO

Kui ma aastatel 2015 kuni 2020 Aasias elasin, siis panin tähele, kuidas robootika on Aasia ühiskonda sisse sulandunud ning kuidas seal on roboteid kõikjal: kaubanduskeskustes, lennujaamades, restoranides ja isegi avalikes tualettides. Robotikultuur on väga tavaline nii Jaapanis, Koreas kui ka Hiinas. Sealt ka mõte, et miks ei võiks Eestis ja laiemalt Vanas Maailmas hakata roboteid inimestele ja inimesi robotitele tutvustama.

Robotid võivadki olla esialgu pisut hirmutavad ja seda eriti kui vaadata selliseid videosi nagu teeb Boston Robotics (https://youtu.be/fn3KWM1kuAw). Selleks, et kohe ära ei kohkuks, tuleb robotitega tutvust teha tasapisi. Kogu robotimaailm liigub edasi väga kiiresti ning senikaua, kuni me päris täpselt aru ei saa robotite käitumisest, nende “mõtlemisest” ja arenemisest – senikaua nad tunduvadki meile natuke hirmuäratavad.

Oleme Kinemas pikalt mõelnud ja kaalunud koostööd sadade erinevate robotiettevõtetega Ameerikast Hiinani. Oleme otsinud selliseid roboteid, mis oleksid sobilikud, vajalikud, kasulikud, hinnasõbralikud ja sobiksid Eesti ning meie ümbruse turule.

Loomulikult võtsime valikutel arvesse ka Covid-19 hetkeseisu ning seepärast alustamegi just kaugkohalolu robotiga Double 3, mille abil on võimalik suhelda teiste inimestega distantsilt.

Teine toode on UV kiirguse abil desinfitseeriv robot, mis hävitab 99,999% baktereid ja viiruseid erinevatelt pindadelt. Mõtteid lähitulevikus on meil palju, aga sellest juba tulevikus…

 

 

Sven Kotkas, CEO